Parapety na wymiar

Parapety drewniane

Wybór parapetu z drewna, to dzisiaj częsta praktyka. Mówi się, że parapety drewniane zdominowały większość mieszkań. To prawda. Kryje się za tym wiele przesłanek, ale najważniejsze z nich, to poczucie, jakie drewno samo w sobie wywołuje w pomieszczeniach. Gdziekolwiek byśmy o tym przeczytali, dowiemy się, że wnoszą ciepło i naturalność. Mówi się, że sprawdzają się zwłaszcza tam, gdzie pojawiają się inne elementy z drewna – półki, blaty, biurka. Rzeczywiście tak jest. Warto zmieniać wygląd pomieszczenia właśnie od drewnianego parapetu, żeby przekonać się, jak działa magia drewna w naszym otoczeniu. Decydując się na parapety drewniane warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą nam dobrze wybrać, a potem równie dobrze eksploatować.

Wybór drewna

Przede wszystkim wybór gatunku drewna odgrywa tutaj zasadniczą rolę. Musi być twardsze niż te, wykorzystywane na półki. Dlaczego? Bo jest bardziej narażone na zewnętrzne czynniki. Czasami woda, skraplająca się z okien, będzie miała kontakt z parapetem. Czasami zmieniająca się temperatura na zewnątrz, będzie oddziaływać. Wszystko to wymaga stabilnego wariantu drewna. Proponujemy nie tylko stabilny produkt, ale również parapety, które powstają z klejonki lub montowane na mikrowczepy. Gdyby to była tylko jedna deska, może spowodować pęknięcia. Stąd nasze propozycje rozwiązują ten problem już na poziomie koncepcji.
 

Skontaktuj się z nami

Jeśli poszukują Państwo wysokiej jakości produktów drewnianych zapraszamy do naszej stolarni. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu osobistego, mailowego lub telefonicznego. Będzie nam bardzo miło, jeśli wybiorą Państwo nasze usługi.

Wykończenie parapetu na gotowo

Drugim ważnym elementem jest utrzymanie parapetu w czystości. Przygotujemy parapety z odpowiedniego drewna, na wymiar, ale i tak na końcu pozostaje sprawa ich użytkowania. To prawda, że są one łatwe w utrzymaniu. Najlepiej od razu wykończyć je tak, by były gotowe do montażu. My korzystamy z wosków twardych olejnych. Działają podobnie, jak lakier. Wnikają w drewno i tworzą jednocześnie powłokę ochronną. Wosk twardy olejny działa na bazie naturalnych olejów i wosków. Jest bezbarwny i świetnie zabezpiecza parapet przed ścieraniem, wnikaniem brudu, czy plamami. Tak przygotowany parapet będzie nam służył na długo. Jeżeli w pomieszczeniu mamy więcej drewnianych elementów, parapet będzie świetnie dopełniał resztę. Jeżeli zaczynamy dopiero przygodę z drewnem i chcemy zacząć właśnie od tego elementu, to szybko się przekonamy, że nie tylko jest łatwy w użyciu, ale wprowadza do mieszkania nowe wartości, które z czasem – przekonacie się – będą przyciągać inne, drewniane elementy wyposażenia.

Chętnie Pomożemy

Jeżeli zdecydowaliście się Państwo na parapet, zapraszamy do przejrzenia pozostałych naszych produktów. Za każdym razem dbamy o jak najlepsze wykonanie i Państwa satysfakcję. Stoi za nami wiele lat doświadczenia w imporcie, dystrybucji, produkcji i montażu materiałów drewnianych. Wykonane elementy, zgodnie z ich przeznaczeniem, dodatkowo zabezpieczamy, co daje Państwu gwarancję dobrego wykonania. Polecamy blaty kuchenne drewniane do każdego wystroju. Czy będzie to rustykalny, angielski, czy nowoczesny – produkty z drewna będą się tutaj świetnie prezentować. Podobnie blaty do łazienek z właściwych gatunków drewna, które świetnie sprawdzą się w trudnych warunkach. Są twarde, solidne, odporne na wilgoć i wodę. Posiadają naturalne właściwości, które dodatkowo chronić będą produkt przed usterką.

Dodaj komentarz

You have to agree to the comment policy.

Skontaktuj się z nami

Jeśli poszukują Państwo wysokiej jakości produktów drewnianych zapraszamy do naszej stolarni. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu osobistego, mailowego lub telefonicznego. Będzie nam bardzo miło, jeśli wybiorą Państwo nasze usługi.

Stolarnia i biuro
Miasto

ul. Ogrodowa 17 05-420 Józefów Warszawa

Formularz kontaktowy

Imię

Email

Temat

Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie oraz powiązanych. Zgoda jest dobrowolna natomiast wymagana w celu otrzymania odpowiedzi. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Szczegółowe informację na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności
[anr_nocaptcha g-recaptcha-response]