Płyta HPL

Płyta HPL, czyli rewolucja w twoim domu

Płyta HPL mówiąc najprościej jest laminatem, który produkowany jest pod wysokim ciśnieniem. Dlatego też spotkamy się z alternatywnymi nazwami – płyta kompaktowa hpl, lub laminat hpl. Za każdym razem będziemy mieli do czynienia z tym samym produktem. Będzie to płyta, stworzona z warstw (kilku lub kilkunastu), impregnowanych żywicą. Powstają one pod dużym naciskiem i wysokiej temperatury. W efekcie do rąk dostajemy wyjątkowo odporny na czynniki zewnętrzne materiał, wyróżniający się pod względem wizualnym. Wykorzystywana jest na wiele sposobów. Powstanie z niej blat kuchenny, łazienkowy, roboczy, czy ogródkowy. Już sam ten krótki zarys możliwości wykorzystania płyty wiele mówi o jej efektownych, ale przede wszystkim praktycznych właściwościach.

Płyta HPL na zewnątrz i wewnątrz budynków

Płyty HPL wykorzystywane są z powodzeniem na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Ze względu na ich wytrzymałość sprawdzają się i są chętnie montowane w formie osłon balkonowych, płyt elewacyjnych, czy nawet ogrodzeń. To z kolei prowadzi nas do wniosku, że mogą one pełnić funkcję dekoracyjną, jak i praktyczną. Niemniej jest to ułamek tego, w jaki sposób są one stosowane w pomieszczeniach. Począwszy od wspomnianych blatów, nawet umywalkowych po kabiny, ścianki działkowe, parapety wewnętrzne, czy meble kuchenne lub łazienkowe. Jednym słowem laminaty HPL zastępują z powodzeniem inne materiały, jak drewno, metal itp. Są przy tym zdecydowanie lżejsze, a swoimi właściwościami nie ustępują w żaden sposób. Dzięki czemu coraz częściej sięga się po nie w nowoczesnym budownictwie i wystroju wnętrz.

kreda szary antracyt ceramic rust bellato szary metallic brown dąb grafit ponderosa pine crick oriental stone brown marmur carrara noro portoro

em2 3652-60 b170-fa b188-tch c166-fa f056-exm b189-fus n105-roc n110-tch p120-roc

rc medium gr medium cm medium

Płyta HPL i ich niewątpliwe zalety

Jest kilka istotnych powodów, dla których płyta HPL jest obecnie tak popularna i chętnie montowana. Przede wszystkim jest wodoodporna ze wszystkimi konsekwencjami. To znaczy, że nie tylko, że nie pochłania wilgoci, ale również długotrwałe oddziaływanie pary wodnej jej nie straszne. Niewątpliwie laminaty HPL trudno uszkodził, złamać, czy jakkolwiek inaczej naruszyć je w sposób mechaniczny. Procesy zaprzęgnięte w jej powstanie sprawiły, że ich powierzchnia jest wyjątkowo twarda. Być może będzie to zaskoczeniem, ale bardzo chętnie płyty te są wykorzystywane w szpitalach lub laboratoriach. Bierze się to stąd, że charakteryzują się dużą odpornością chemiczną i biologiczną. Na pewno zwracają uwagę ich wizualne walory. Można śmiało powiedzieć, że osiągnąć można niemal każdy wzór i kolor, co w efekcie sprawia, że ich dekoracyjność, jak już wcześniej wspominaliśmy, jest często eksponowana. Dla osób, które nie przepadają za czasochłonnym sprzątaniem, płyty HPL są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

Skontaktuj się z nami

Jeśli poszukują Państwo wysokiej jakości produktów drewnianych zapraszamy do naszej stolarni. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu osobistego, mailowego lub telefonicznego. Będzie nam bardzo miło, jeśli wybiorą Państwo nasze usługi.

Stolarnia i biuro
Miasto

ul. Ogrodowa 17 05-420 Józefów Warszawa

Formularz kontaktowy

Imię

Email

Temat

Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie oraz powiązanych. Zgoda jest dobrowolna natomiast wymagana w celu otrzymania odpowiedzi. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Szczegółowe informację na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności
[anr_nocaptcha g-recaptcha-response]