Blaty drewniane

Blaty drewniane Warszawa

Blaty drewniane wykonane są w 100% z naturalnego drewna litego w grubości. Blat drewniany nadaje każdemu wnętrzu niepowtarzalny i naturalny charakter. Dzięki specjalnemu procesowi obróbki blaty drewniane idealnie nadają się między innymi na blaty kuchenne, blaty stołowe, schody drewniane / trepy drewniane / stopnie drewniane, półki drewniane, parapety drewniane, meble drewniane, deski do krojenia, stoliki do restauracji, elementy dekoracyjne i inne.

Przejdź do generatora blatów drewnianych

Blaty drewniane rozróżnia się ze względu na sposób klejenia na dwa rodzaje:

blaty drewniane warszawaAVangard (blat drewniany klejony z lameli na szerokości oraz na długości, tzw. klepka lub mikrowczep)
blaty drewniane warszawaLite (blat drewniany klejony z lameli tylko na szerokości, na długości jest jedna lamela).
Blaty drewniane standardowo występują w dwóch klasach jakości A/B oraz B/C. Oznacza to że w przypadku klasy A/B jedna strona blatu jest w klasie „A” a druga w klasie „B” i analogicznie dla klasy B/C
  • A – sęki zdrowe, zrośnięte do 5mm średnicy; sęki czarne, zrośnięte do 3mm średnicy; równomierna kolorystyka;
  • B – sęki zdrowe, zrośnięte do 15mm średnicy; sęki czarne, zrośnięte do 10mm średnicy; różnorodna kolorystyka i przebarwienia; dopuszczalne zaprawki; dopuszczalna biel
  • C – sęki zdrowe, zrośnięte, czarne, zepsute; biel; przebarwienia; zaprawki; pęknięcia
  Dzięki obecnej modzie najczęściej wykorzystywanym materiałem na blaty kuchenne są właśnie blaty drewniane. Warszawa i okolice to obszar, gdzie oferujemy również pomiar i montaż. W ofercie posiadamy również blaty obłogowane i blaty laminowane, dzięki czemu jesteśmy najlepiej zaopatrzoną firmą w blaty Warszawa.   Blat drewniany w porównaniu z blatami kamiennymi czy laminowanymi ma inne właściwości. Jest bardziej podatny na zarysowania, zatem trzeba uważać z ostrymi przedmiotami (noże, tłuczki itp.) oraz podkleić gumowymi podkładkami wszystkie urządzenia, które będą na nim stały i będą miały tendencję do wibrowania (ekspresy do kawy, miksery, roboty kuchenne itp.). Wydawać by się mogło że blat drewniany jest gorszy od pozostałych, jednak to nie prawda. Blaty drewniane w odróżnieniu od blatów laminowanych są o wiele bardziej odporne na wodę i wilgoć. Dodatkowo można je wielokrotnie odnawiać i zmieniać ich wybarwienie. Również w przypadku przypalenia np. rozgrzanym garnkiem można przeprowadzić ich renowację, co w przypadku blatu laminowanego jest niemożliwe a w przypadku blatu kamiennego bardzo trudne. Dodatkowo w odróżnieniu do blatów laminowanych blat drewniany jest naturalny, zatem każdy jest wyjątkowy bo nie ma dwóch identycznych. Blaty drewniane będą w 100% produktem naturalnym są najbardziej ekologicznym materiałem, które jako jedyne z rodziny blatów posiadają ujemny bilans CO2.   Każdy blat drewniany możemy wykończyć na gotowo. W zakładce cenniki dostępny jest cennik na blaty woskowane, w którym opisane jest dokładnie jak wyliczyć cenę blatów o konkretnych rozmiarach.  

Blat Akacja europejska parzona

Dzięki specjalnemu procesowi obróbki blat drewniany Akacja parzona jest idealnym substytutem dla najszlachetniejszych gatunków egzotycznych takich jak Heban czy Wenge. Dodatkowym plusem poddania procesowi obróbki termicznej czyli wypalenia tkanek celulozowych jest polepszenie stabilności drewna oraz zwiększenie odporności na działanie grzybów i pleśni. Blat Akacja europejska parzona to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących ekskluzywnych i wyrafinowanych rozwiązań.

Blat Akacja azjatycka

Ze względu na swój ciekawy wygląd i bardzo przystępną cenę blat Akacja azjatycka cieszy się coraz większą popularnością na naszym rynku. Bardzo często używany jest jako substytut o wiele droższych gatunków takich jak Iroko czy Teak. Ze względu na twardość i stabilność blat Akacja azjatycka nie jest jednak dobrym rozwiązaniem do łazienek oraz miejsc szczególnie narażonych na uszkodzenia.

Blat Bambus jasny

Ktoś szuka materiałów wykończeniowych z nutką orientu w swoim wyglądzie? Blat drewniany Bambus jasny będzie idealnym rozwiązaniem. Ze względu na swoją warstwową budowę blat Bambus jest bardzo stabilnym materiałem. Wymaga jednak dodatkowej impregnacji przeciwgrzybiczej. Blat Bambus przy 12% wilgotności posiada twardość na poziomie ok. 650 kg/m3 a jego stabilność w czterostopniowej skali wynosi 3.

Blat Bambus karmelowy

Dla amatorów karmelowej kolorystyki w salonie czy kuchni idealnym materiałem wykończeniowym jest blat drewniany Bambus karmel. Bardzo ciekawa krzyżowo-warstwowa budowa oraz kolorystyka przyczyniają się do coraz większej popularności tego materiału. Blat Bambus karmel to ciekawa alternatywa dla osób szukających stonowanych ale charakterystycznych wykończeń.

Blat Brzoza

Poszukujecie blatu drewnianego ale w mocno ograniczonym budżecie? Blat drewniany Brzoza jest właśnie dla Ciebie. Nie jest co prawda najtwardszym czy najstabilniejszym materiałem, ale jest z prawdziwego drewna i w bardzo atrakcyjnej cenie. Dodatkowo ze względu na swój jasny kolor można go barwić na wiele kolorów. Blat Brzoza to natura w bardzo atrakcyjnej cenie!

Blat Buk

Często otrzymujemy zapytania o twardy blat drewniany ale tańszy od dębu. Rozwiązanie jest tylko jedne! To blat drewniany Buk. Blat drewniany bukowy jest twardszy od dębu, jest co prawda mniej stabilny ale jest ok. 40% tańszy, co czyni go jednym z najczęściej wybieranych przez naszych klientów. Nie bez przyczyny z tego gatunku robi się deski do krojenia. Dodatkowo blat buk ma bardzo ciekawą kolorystykę, ponieważ w klasie A/B jest bardzo jednolity i stonowany a w klasie B/C na pewno będzie dominującym materiałem w całym wystroju. Nie bez przyczyny blat buk najczęściej jest wybierany do pomieszczeń w stylu skandynawskim. Blat Buk przy 12% wilgotności waży ok. 730 kg/m3 a jego stabilność w czterostopniowej skali  wynosi 1/4.

Blat Czereśnia

Co można ciekawego powiedzieć o blat drewniany Czereśnia? Na pewno to, że jest stabilnym materiałem. Dodatkowo wyróżnia się bardzo ciekawą kolorystyką i rysunkiem drewna. Ze względu na trudny proces pozyskania i obróbki jest materiałem z górnej półki cenowej dlatego jest idealną propozycją dla ludzi chcących się wyróżnić. Blat Czereśnia przykuje uwagę i wzbudzi zazdrość u każdego kto go zobaczy. Blat Czereśnia przy 12% wilgotności waży ok 560 kg/m3 a jej stabilność wynosi 4/4!

Blat Dąb

Królewskie drewno Dąb uchodzi za najszlachetniejszy gatunek europejski. Dlaczego? Może dlatego, że jest materiałem stabilnym, twardym, ładnym, ciekawym, dostępnym, w rozsądnej cenie itp. Dla kogo blaty dębowe są stworzone? Dla każdego, ponieważ blaty dębowe dodatkowo łatwo można barwić na wszelkie sposoby. Blat dąb często stosowany jest również w łazienkach, aczkolwiek trzeba pamiętać o odpowiedniej impregnacji i użytkowaniu. Blat dąb występuje w dwóch klasach jakości, dzięki czemu klasa B/C jest doskonałą alternatywą dla osób szukających oszczędności. Blaty dębowe bardzo często występują również w klejonce litej na której jest jedna lamela na długości i szersze lamele niż w przypadku klejonki na mikrowczep (tzw. klepka / awangard). Dzięki tym wszystkim zaletom blaty dębowe są najczęściej wybierane ze wszystkich. Blat drewniany dębowy przy 12% wilgotności waży ok. 650 kg/m3 a jego stabilność w czterostopniowej skali wynosi 3/4!

Blat Doussie

Jak w wystroju wnętrza stworzyć efekt marokańskiego piasku lub egipskiego zachodzącego słońca? Idealnego rozwiązania nie ma, ale blat Doussie to namiastka afrykańskich klimatów. Gatunek ten jest najstabilniejszym i jednym z najtwardszych na świecie. Nie bez przyczyny bardzo często używany był do wykańczania wnętrz królewskich komnat. Dzięki swojemu oryginalnemu wzornictwu idealnie sprawdzi się zarówno w bardzo eleganckich oraz nowoczesnych wnętrzach. Blat Doussie to najlepsze z najlepszych rozwiązań! Blat drewniany Doussie przy 12% wilgotności waży ok. 750 kg/m3 a jego stabilność w czterostopniowej skali wynosi 4/4!

Blat Heban

Ze względu na politykę ekologiczną wycinka Hebanu w obecnych czasach jest zabroniona. Z tego względu oryginalny Heban można oglądać praktycznie tylko zza szklanych witryn muzeów i galerii. Sporadycznie zdarzają się elementy szkutnicze do fortepianów, groty strzał czy łuków. Każdy kto raz zobaczył ten gatunek będzie marzył o nim zawsze. Substytutem blatu Heban jest blat Akacja parzona.

Blat Hevea

Hevea to bardzo popularny gatunek na całym świecie. Niewiele osób wie, że to Kauczukowiec z którego w wielu domach można znaleźć miski, talerze, trzymaki do papieru, deski do krojenia oraz od niedawna blaty drewniane Hevea. Blat Hevea oryginalnie jest mleczno biały i bardzo fajnie wygląda w kuchniach w stylu angielskim. Blat Hevea jest stabilnym i twardym materiałem oraz jednym z najtańszych z rodziny blatów egzotycznych, dlatego wiele osób może się pochwalić takim w swojej kuchni. Blat Hevea przy 12% wilgotności waży ok. 640 kg/m3 a jego stabilność w czterostopniowej skali wynosi 4/4!

Blat Ipe / Lapacho

Czy istnieje drewno żelazne? Takim mianem nazywane jest właśnie Ipe / Lapacho! Dlaczego? Ponieważ jest twardszy od dębu o ok. 40% a jego gęstość wynosi przy 12% wilgotności ok. 1050kg/m3, co czyni go gatunkiem niepływalnym. Czy blat Ipe / Lapacho to dobre rozwiązanie? Pod względem twardości i wytrzymałości to najlepsze rozwiązanie! Podłogi z tego gatunku to jedyny materiał na którym nie widziałem odbitych damskich szpilek a to najlepsza możliwa reklama! Blat Ipe jak wspomniałem jest bardzo twardy a jego stabilność w czterostopniowej skali określa się na 3/4!

Blat Iroko

Iroko podobnie jak Doussie, Merbau i Teak to jeden z najstabilniejszych gatunków występujących na całym świecie. Z tego względu używany jest jako materiał wykończeniowy na jachtach, w łazienkach czy w miejscach wyeksponowanych na warunki atmosferyczne. Dodatkowo jego kolorystyka zbliżona jest do Teaku a cena jest kilkukrotnie niższa dlatego bardzo często używany jest jako jego substytut. Twardością zbliżony jest do dębu (przy 12% wilgotności ok. 650 kg/m3), dlatego blat Iroko będzie świetnie sprawdzał się w każdych warunkach. Oczywiście odradzamy bezpośredni kontakt z młotkiem do mięsa. Blat Iroko może pochwalić się stabilnością w czterostopniowej skali na 4/4!

Blat Jatoba

Jatoba nazywana wiśnią ameryki południowej jest jednym z najtwardszych i najpopularniejszych gatunków egzotycznych. Jako gatunek rozpierzchłonaczyniowy idealnie nadaje się do delikatnych szkutniczych wyrobów. Szerokie zastosowanie znajduje również jako materiał wykończeniowy jako podłogi czy blat Jatoba. Blat Jatoba przy 12% wilgotności waży ok. 955 kg/m3 a jego stabilność w czterostopniowej skali wynosi wysokie 3.

Blat Jesion

Osobiście blat Jesion uważam za jeden z najpiękniejszych i najmniej docenianych gatunków europejskich. Jest twardszy od dębu (przy 12% wilgotności ok. 720 kg/m3) oraz podobny pod względem stabilności (w czterostopniowej skali 3/4). Blat Jesion idealnie pasuje praktycznie do wszystkich pomieszczeń a jego jasna kolorystyka idealnie nadaje się do wszelkich barwień. Dodatkowym atutem jest atrakcyjniejsza cena względem dębu, dlatego zachęcam wszystkich do wyboru produktu blaty Jesion.

Blat Klon / Jawor

Czasy swojej świetności miał w poprzednich stuleciach, gdzie w postaci forniru wykorzystywany był głównie do produkcji mebli. Jego ekskluzywna odmiana ptasie / pawie oczko przykuwała oczko niejednego kupca z zasobnym portfelem. Dzisiaj bardzo rzadko spotykany, co czyni go ekskluzywnym materiałem. Czy blat Klon sprawdzi się w kuchni? Jak najbardziej gdyż jest to twardy i stabilny gatunek.

Blat Merbau

Merbau określane jest mianem drewna inkrustowanego złotem, dlaczego? Ponieważ posiada zaciągi  mineralne o złoto żółtawym wybarwieniu. Blat Merbau to jeden z najlepszych materiałów dostępnych standardowo na rynku. Blat Merbau jest bardzo twardy (przy 12% wilgotności ok. 830 kg/m3) oraz jest jednym z najstabilniejszych gatunków na świecie (w czterostopniowej skali 4/4!). Dodatkowo blat drewniany Merbau jest bardzo atrakcyjny cenowo (podobnie jak Dąb). Czy wybrałbym blat Merbau do swojej kuchni? Ja mam blat drewniany Merbau!

Blat Orzech

Kolejny z grupy ekskluzywnych blatów drewnianych. Podobnie jak inne blaty drewniane z tej grupy cenowej wyróżnia się bardzo ciekawym rysunkiem i kolorystyką. Blat Orzech twardością zbliżony jest do dębu (przy 12% wilgotności ok. 680 kg/m3) i zbliżony jeżeli chodzi o stabilność (w czterostopniowej skali 3/4). Czy zamontowałbym blat Orzech w swojej kuchni? Jakby było mnie stać to na pewno!

Blat Palisander

Palisander to gatunek występujący w wielu odmianach. Najczęściej spotykane to brazylijskie Rio, Madagaskar czy Santos. Ze względu na swoją kosmiczną cenę występują najczęściej w postaci forniru, rzadziej jako tarcica. Trochę mniej ozdobny, ale dalej bardzo ciekawy jest palisander Sonokelling pochodzący z Indonezji. Ciekawy pod względem estetycznym oraz finansowym (co prawda jest ok. dwukrotnie droższy od dębu, ale w porównaniu z innymi palisandrami to tylko ułamek ich ceny). Jeżeli chodzi o parametry to blat Palisander jest bardzo twardym materiałem  (przy 12% wilgotności gęstość wynosi ok. 900 kg/m3) oraz bardzo stabilnym 4/4 w czterostopniowej skali. Bardzo wzorzysty blat Palisander przykuje i skupi uwagę i zazdrość każdej osoby. Dodatkowo za sprawą wysokich parametrów blat Palisander idealnie sprawdzi się również ze strony użytkowej.

Blat Sapeli

Sapeli to najbardziej popularny gatunek z rodziny Mahoni. Większość mebli z mahoniu produkowane były właśnie z forniru lub tarcicy Sapeli (czasem z jaśniejszego Acajou lub bliźniaczej Tiama). Pomimo niskiej stabilności (w czterostopniowej skali 2/4) bardzo szeroko stosowany również jako deski tarasowe czy wykończenia na jachtach i statkach. Zapewne jego cena nadrabiała wady w stabilności. Blat Sapeli na pewno będzie bardzo efektownym rozwiązaniem, ponieważ gatunek ten jak większość z rodziny Mahoni posiada typowy splot włókien, dzięki czemu patrząc pod różnym kątem drewno zaczyna się mienić. Tak jak wspomniałem blat Mahoń często oznacza właśnie blat Sapeli.

Blat Teak

Jaki jest najczęściej używany blat do łazienki? Oczywiście blat Teak! Gatunek ten charakteryzuje się wysoką stabilnością (4/4 w czterostopniowej skali) oraz twardością podobną do dębu (przy 12% wilgotności ok. 690 kg/m3). Dodatkowo naturalnie nasycony jest olejkami i biocydami, dzięki czemu odporny jest na działanie grzybów i pleśni. Znam miejsca gdzie blat Teak zamontowany jest bezpośrednio pod prysznicem i zupełnie nic się z nim nie dzieje. Czy warto za niego zapłacić więcej niż za większość pozostałych gatunków? Blat Teak jest idealnym przykładem korelacji ceny do jakości! Dodatkowo jego walory estetyczne wzbudzają bardzo pozytywne komentarze dlatego pomimo wysokiej ceny blaty Teak są bardzo popularne.

Blat Wenge

Wenge to materiał czarny jak Afryka. W gatunku tym zawarte jest jego całe bogactwo wyglądu, tajemniczości oraz romantyzmu którym przepełniony jest na wskroś. Pomimo tego że w całym zestawieniu jest najmniej stabilnym gatunkiem to na samą nazwę blat Wenge u każdego przyspiesza bicie serca i rozszerzają się źrenice. Blat Wenge to przejaw świata luksusu i marzeń. Szczerze powiedziawszy nie znam nikogo kto posiada blat Wenge, będziesz pierwszy?  

W zakładce DO POBRANIA – CENNIKI dostępny jest cennik „Blaty drewniane Warszawa”. Jeżeli nie ma tam produktu którego szukasz skontaktuj się z nami.

Blaty drewniane Warszawa Gepetto

W wielu latach swojej działalności zajmowaliśmy się importem, dystrybucją, produkcją i montażem takich drewnianych produktów jak tarasy, elewacje, podłogi, schody, blaty kuchenne i stołowe, meble, elementy architektury ogrodowej i wiele innych nietypowych.

Komentarze

Mirosław Nowicki pisze:

Nie wiedziałem, że istnieje aż tyle różnych typów blatów drewnianych. Bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć tę stronę.

Adrian pisze:

Super sprawa. Zamówiłem blat drewniany dębowy, docięty i zaolejowany. Super!

Mateusz L. pisze:

Panele ścienne super wykonanie i montaż. Dobry kontakt i terminowość. 10/10

Dodaj komentarz

You have to agree to the comment policy.

Skontaktuj się z nami

Jeśli poszukują Państwo wysokiej jakości produktów drewnianych zapraszamy do naszej stolarni. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu osobistego, mailowego lub telefonicznego. Będzie nam bardzo miło, jeśli wybiorą Państwo nasze usługi.

Stolarnia i biuro
Miasto

ul. Ogrodowa 17 05-420 Józefów Warszawa

Showroom i magazyn
Miasto

ul. Poleczki 13 paw. 3 02-822 Warszawa
wg. GPS ul. Tango 5

Formularz kontaktowy

Imię

Email

Temat

Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie oraz powiązanych. Zgoda jest dobrowolna natomiast wymagana w celu otrzymania odpowiedzi. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Szczegółowe informację na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności

Kontynuując przeglądanie naszej strony z blatami zgadzasz się na korzystanie z ciasteczek. Więcej informacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuj” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Zamknij