Schody drewniane

Schody z drewna, czyli gwarancja trwałości

Schody z drewna zawsze cieszyły się popularnością, a obecnie wpisują się również w ekologiczną praktykę większości krajów zachodniego świata. Drewniane trepy wraz z poręczami i otoczeniem schodów są jednocześnie uniwersalne. To znaczy, że można je łączyć z metalem, szkłem i innymi materiałami, tworząc nowoczesne kompozycje, które będą odpowiedzią na współczesne trendy. Schody drewniane to również gwarancja trwałości – zakonserwowane będą nam służyć kilkadziesiąt a nawet więcej lat. Nie ma w tym grama przesady, wystarczy, że rozejrzymy się wokół siebie, a przekonamy się, że w wielu miejscach służą one od co najmniej półwiecza, nie stanowiąc dla użytkowników większych problemów. Stąd bierze się ich powszechny prestiż i pochlebne opinie na ich temat.

Schody drewniane WarszawaTrepy drewniane to najczęściej klejonka w grubości 30-40mm łączona jedynie na szerokości (lite lamele na długości). Jej szerokość to przeważnie 650mm i długości od 900mm do 1500mm. Na zamówienie możemy wykonać trepy drewniane w prawie każdym rozmiarze.
Schody drewniane WarszawaTańszą alternatywą na schody drewniane jest tzw klejonka avangard (łączona na długości i szerokości). Klejonka ta występuje w postaci blatów drewnianych, które po rozcięciu idealnie nadają się na trepy z drewna. Materiał ten ma główne zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach.

Schody drewniane – wybór gatunków

Schody drewniane, podobnie, jak każdy inny element wnętrza wykonany z drewna, mogą zostać zrobione z różnych gatunków. Przy czym warto zdawać sobie sprawę, że dla ich trwałości najlepiej postawić na takie, jak dąb, jesion, buk, czy z egzotycznych drzew – merbau lub teak. Ważną częścią schodów są trepy drewniane, zamiennie nazywane stopniami. Warto w tym zakresie wiedzieć, że wykonywane są one w dwojaki sposób. Mamy do czynienia z klejonką, w której drewniane lamele klejone są na szerokości. Drugim rozwiązaniem są lamele, łączone na mikrowczepy na długości i szerokości.  W takim tradycyjnym pojmowaniu może się wydawać, że stopień na schody powinien składać się z jednego elementu. Warto więc zaznaczyć, że tak przygotowane trepy, jak je opisaliśmy wyżej są efektem współczesnych technologii, których celem jest większa trwałość i odporność gotowego produktu.

Drewniane schody dopasowane do każdego stylu wnętrza

Drewniane schody mogą zostać zamontowane na każdym etapie remontu mieszkania lub domu. Nie ma potrzeby, by pojawiły się one już na początku prac remontowych. Powszechnie uważa się, że drewno jest o wiele lepszym materiałem na schody niż beton, czy stal nierdzewna. Jednocześnie można je dopasować do każdego stylu wnętrza. Bez względu na to, czy ma charakter tradycyjny, czy nowoczesny. Różne gatunki oraz ich kolorystyka są gwarancją dużego wyboru, który zadowoli nawet najbardziej wymagające gusta. Niewątpliwie ich montaż jest zdecydowanie łatwiejszy, a gotowe elementy sprawiają, że mając doświadczenie w zakresie tego rodzaju prac, można je samemu zamontować. Na pewno wymagają stałej impregnacji. W zależności od ich użytkowania może to być raz lub dwa razy do roku.

Komentarze

SolAnka pisze:

Znalazłam fajne miejsce w Warszawie i kupiłam schody na wymiar. Dziękuję ;*

Mokrycki pisze:

Trepy drewniane na wymiar w Warszawie u Gepetto!! Super jakość w super cenie. Serio 😉

PrzemekK pisze:

Schody z dębu na wymiar. Z transportem i wszystko załatwiłem online. Lepiej się nie da 😉 Dzięki

Dodaj komentarz

You have to agree to the comment policy.

Skontaktuj się z nami

Jeśli poszukują Państwo wysokiej jakości produktów drewnianych zapraszamy do naszej stolarni. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu osobistego, mailowego lub telefonicznego. Będzie nam bardzo miło, jeśli wybiorą Państwo nasze usługi.

Stolarnia i biuro
Miasto

ul. Ogrodowa 17 05-420 Józefów Warszawa

Formularz kontaktowy

Imię

Email

Temat

Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie oraz powiązanych. Zgoda jest dobrowolna natomiast wymagana w celu otrzymania odpowiedzi. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Szczegółowe informację na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności
[anr_nocaptcha g-recaptcha-response]