Parapety drewniane

Parapety drewniane – naturalny element każdego wnętrza

Parapety drewniane cieszą się popularnością, jako jeden z istotnych elementów, służących do wykańczania wnętrz. Powszechnie stosowane są przecież drewniane blaty, okna, podłogi, czy schody. Parapety wewnętrzne wpisują się w coś, co moglibyśmy nazwać domową atmosferą, ciepłą, rodzinną i przytulną. W połączeniu z innymi drewnianymi komponentami, tworzą specyficzny mikroklimat. Wykorzystywany jest on w takich stylach wnętrzarskich, jak rustykalny, czy klasyczny, ale również wszędzie tam, gdzie łączy się tradycję z nowoczesnością. Jednocześnie do wyboru będziemy mieli wiele gatunków drewna – zarówno krajowe i zagraniczne. Różnią się one twardością, wewnętrzną strukturą, skalą odporności na warunki zewnętrzne.

Jakie drewno wybrać na drewniany parapet

Drewniany parapet praktycznie może zostać wykonany z każdego gatunku drewna. Na pewno warto zwrócić większą uwagę na rodzaj pomieszczenia, w którym mają być zamontowane. Jeżeli miałaby to być łazienka, niewątpliwie należałoby parapet wewnętrzny wykonać z dębu, buku, jesionu lub sosny. Są to krajowe gatunki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na zagraniczne, na przykład – merbau, teak, czy hevea. Warto jednocześnie mieć na uwadze fakt, że zdecydowanie lepiej będzie, jeżeli drewniany parapet zostanie przygotowany z litych lameli, klejonych na długości lub łączonych na mikrowczepy. To rozwiązanie ma przewagę nad parapetem, zrobionym z jednej deski, że nie pęka, nie pracuje w trakcie użytkowania, jest zdecydowanie stabilniejsze.

Parapet drewniany i jego wykończenie

Obróbka parapetu drewnianego ma tutaj znaczenie podobne do wyboru gatunku drewna. Przede wszystkim powinniśmy postawić na bezpieczne rozwiązania. Dlatego też należy zadbać, by rogi były zaokrąglone, a krawędzie – zaoblone. Na pewno powinniśmy rozważyć odpowiednią impregnację. Tutaj warto postawić na olejowanie lub woskowanie. Jeden i drugi wariant nie tylko właściwie zabezpieczą parapet, ale również sprawią, że powierzchnia będzie odporna na czynniki zewnętrze, a parametry interesującego nas elementu wykończenia wnętrz ulegną wyraźnej poprawie.

Parapet drewniany i jego wykończenie

Dzięki opisanym wyżej zabiegom możemy być pewni, że parapet drewniany będzie naturalną częścią wykończenia ściany pod oknem. Wybór tego surowca, to jednocześnie ekologiczny gest, który w dzisiejszych czasach ma znaczenie środowiskowe i wpisuje się w globalną dbałość o jak najmniejszą emisję CO2 do atmosfery. Jednocześnie parapety wewnętrzne, wykonane z drewna można bez problemu odnawiać. Na koniec warto dodać, że tak przygotowany parapet będzie tworzył swoisty mikroklimat, odróżniający się atmosferą od tworzyw sztucznych, czy zimnego kamienia.

Komentarze

Adrian pisze:

Dębowe parapety na wymiar z odbiorem w Warszawie. Zapraszamy do zakładki BLAT NA WYMIAR gdzie można obliczyć koszt parapetu i transportu oraz gdzie można złożyć zamówienie online. Parapety drewniane Warszawa – polecam Gepetto.

Dodaj komentarz

You have to agree to the comment policy.

Skontaktuj się z nami

Jeśli poszukują Państwo wysokiej jakości produktów drewnianych zapraszamy do naszej stolarni. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu osobistego, mailowego lub telefonicznego. Będzie nam bardzo miło, jeśli wybiorą Państwo nasze usługi.

Stolarnia i biuro
Miasto

ul. Ogrodowa 17 05-420 Józefów Warszawa

Formularz kontaktowy

Imię

Email

Temat

Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie oraz powiązanych. Zgoda jest dobrowolna natomiast wymagana w celu otrzymania odpowiedzi. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Szczegółowe informację na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności
[anr_nocaptcha g-recaptcha-response]