Współczesny blat drewniany. Metaforyczne znaczenie

Współczesny blat drewniany, jako wyrażenie ma wszystko, co wypełnia definicję oksymoronu. Jest świadomie prowokacyjny, a jednocześnie tworzy nowe metaforyczne znaczenie. Bo może się wydawać, że współczesność i drewno nie idą ze sobą w parze. A przecież nowoczesne wystroje wnętrz łączą drewniane elementy ze szkłem, metalem i innymi materiałami. Blaty kuchenne z drewna, schody drewniane, półki z drewna itp., to dzisiaj prawie, że wyznaczniki dobrego, współczesnego gustu. Dlaczego? Bo jest w tym i wrażliwość na ekologię, i dążenie do naturalnego otoczenia oraz zapobiegliwość w postaci ewentualnej selekcji odpadów.

Skontaktuj się z Gepetto

Produkujemy różnorodne elementy z drewna. Stawiamy na dobrej jakości materiał, naturalną impregnację i profesjonalną realizację na bazie drewna krajowego i egzotycznego. Współczesny blat drewniany to tylko jedna z wielu ofert w naszym portfolio. Proponujemy również blaty compact, panele ścienne i sufitowe, płyty meblowe, schody itp. Wszystkie produkty sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu. Mamy doświadczenie i odpowiednią praktykę. Zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną: 577 675 131 lub 575 675 131 lub drogą mailową – biuro@gepetto.com.pl. Chętnie doradzimy i wskażemy na optymalne rozwiązania.

Współczesny blat drewniany, czyli elastyczność

Współczesny blat drewniany posiada również wszystkie cechy elastyczności. Na poziomie materiału, z jakiego jest zrobiony możemy przygotować blat ciepły i klasyczny, stonowany kolorystycznie, a nawet wzorzysty. Wszystko zależy od gatunku drewna. Buk, jesion, dąb, czy bardziej egzotyczne – teak, bambus, hevea różnią się od siebie. Nie tylko twardością i wewnętrzną strukturą, ale również zewnętrznie. Wybór zatem jest spory, a przy tym dopasujemy każdy blat z drewna do odpowiedniego stylu. Jeżeli mamy kuchnię w modelu rustykalnym, a w salonie dominuje styl skandynawski, to bez problemu dostosujemy blaty do stylowych wymogów. Na tym polega współczesność blatu drewnianego. Jest nie tylko ekologiczny i estetyczny. Ma wszystko, co potrzebne, by dopasować się do znanych i lubianych trendów wnętrzarskich. W żaden sposób nie odstaje, ani nie sprawia wrażenia przedmiotu, który wypadł z obiegu.

Współczesny blat drewniany, czyli właściwa impregnacja

W Gepetto stawiamy również na właściwą impregnację. Dzięki temu współczesny blat drewniany  zyskuje na jakości. Woskowanie lub olejowanie, które proponujemy pozwala na zachować wszystkie niezbędne właściwości drewna przez dłuższy czas. Są to metody, które obecnie pozwalają zachować spójność produktu. Ekologiczna impregnacja ma swoje atuty. Między innymi w ten właśnie sposób dowolnie można modelować zewnętrzną warstwę drewnianego blatu. Jednym słowem współczesny blat jest odpowiedzią na obecne czasy.

Dodaj komentarz

You have to agree to the comment policy.

Skontaktuj się z nami

Jeśli poszukują Państwo wysokiej jakości produktów drewnianych zapraszamy do naszej stolarni. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu osobistego, mailowego lub telefonicznego. Będzie nam bardzo miło, jeśli wybiorą Państwo nasze usługi.

Stolarnia i biuro
Miasto

ul. Ogrodowa 17 05-420 Józefów Warszawa

Formularz kontaktowy

Imię

Email

Temat

Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie oraz powiązanych. Zgoda jest dobrowolna natomiast wymagana w celu otrzymania odpowiedzi. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Szczegółowe informację na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności
[anr_nocaptcha g-recaptcha-response]