Schody drewniane na wymiar

Schody drewniane a gatunek drzewa

Myśląc o drewnianych schodach najczęściej decydujemy się na nie przy gruntownym remoncie lub budowie domu. Oczywiście nie jest to jedyna możliwość. Projektując antresolę lub adoptując strych – schody z drewna, jako łącznik nadają się tutaj, jak mało który. Przeważnie też produkuje się je z jesionu, buku lub dębu. To te krajowe gatunki są najbardziej popularne i najlepiej sprawdzają się podczas ich użytkowania. Gepetto Warszawa proponuje też schody z drewna merbau. To egzotyczne drzewo, które jest wykorzystywane do schodów drewnianych tak w Polsce, jak i całej Europie. W ofercie mamy też trepy drewniane z wymienionych wyżej gatunków drewna. Zanim zdecydujemy się na schody na wymiar warto w kilku słowach powiedzieć o poszczególnych gatunkach, z których one u nas powstają.

Schody dębowe

Drewno dębowe najczęściej kojarzy nam się z czymś silnym i trwałym. Bierze się to stąd, że drzewa te potrafią rosnąć nawet do 700 lat. Już sam ten fakt najlepiej o nich świadczy. Dąb jest też uznawany za jedno z bardziej szlachetnych drzew – cieszy się szacunkiem i pewnego rodzaju estymą. Jest więc to drewno twarde i trwałe – takie są też schody z tego gatunku. Co za tym idzie odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Można powiedzieć, że świetnie komponuje się w nowoczesnych i klasycznych aranżacjach, ale prawdę mówiąc drewno – bez względu na gatunek – posiada tę właściwość. Nadaje się do pełnych konstrukcji, ale również wykorzystywane w trepach drewnianych do schodów ażurowych, czy na gotową konstrukcję – nigdy nie straci swoich właściwości.
Panele ścienne i sufitowe

Schody bukowe

Drewno bukowe jest twarde, trwałe i solidne. Bardzo popularne zresztą w całej Europie, posiadające sporą historię jego wykorzystania. Jest bardziej elastyczne od dębu, przez co też bardziej podatne na formowanie. Jest jednolite, a więc nie widać na nim, jak w przypadku dębu, wyraźnych słojów. Co np. dla dębu jest ogromną, estetyczną zaletą. Buk to również jasne drewno. Bardzo charakterystyczne i wyróżniające się na tle innych gatunków. Będzie zatem ciekawym kontrastem dla pomieszczeń w nieco ciemniejszym odcieniu.

Skontaktuj się z nami

Jeśli poszukują Państwo wysokiej jakości produktów drewnianych zapraszamy do naszej stolarni. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu osobistego, mailowego lub telefonicznego. Będzie nam bardzo miło, jeśli wybiorą Państwo nasze usługi.

Schody jesionowe

Schody drewniane z jesionu niektórymi cechami przypominają walory schodów dębowych. Są również trwałe i twarde. Podobnie, jak w przypadku dębu, ich struktura nie jest jednolita, dzięki czemu widoczne są słoje, które posiadają ogromne właściwości estetyczne i są dodatkową wartością. Ale jednocześnie struktura jesionu jest gładka, co z kolei sprawia, że ich powierzchnie są wręcz idealnie gładkie. W swojej naturalnej kolorystyce drewno to występuje w barwach od jasnożółtego do jasnobrązowego.

Chętnie Pomożemy

Schody należą do jednej z wielu naszych propozycji. Są one dowodem na to, że korzystamy z odpowiednich gatunków drewna, które dają gwarancję solidności i długotrwałości. Nie są to jedyne gatunki, które wykorzystujemy do pracy z drewnem. W zależności od realizacji, jesteśmy w stanie zaproponować Państwu różne rozwiązania do rozmaitych pomieszczeń, w zależności od tego, co Państwa w danej chwili zainteresuje. Polecamy również panele ścienne i sufitowe dostępne na naszej stronie GEPTO. Świetne rozwiązanie dekoracyjne zarówno mieszkań, jak i biur, czy sal konferencyjnych. Gwarancja ciepłych i przyjaznych pomieszczeń. Dobrze się w nich mieszka i pracuje. W razie pytań można się z nami kontaktować drogą mailową lub telefoniczną, ale warto także skorzystać z kontaktu osobistego, odwiedzając nasze biuro. Zapraszamy.

Dodaj komentarz

You have to agree to the comment policy.

Skontaktuj się z nami

Jeśli poszukują Państwo wysokiej jakości produktów drewnianych zapraszamy do naszej stolarni. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu osobistego, mailowego lub telefonicznego. Będzie nam bardzo miło, jeśli wybiorą Państwo nasze usługi.

Stolarnia i biuro
Miasto

ul. Ogrodowa 17 05-420 Józefów Warszawa

Formularz kontaktowy

Imię

Email

Temat

Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie oraz powiązanych. Zgoda jest dobrowolna natomiast wymagana w celu otrzymania odpowiedzi. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Szczegółowe informację na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności
[anr_nocaptcha g-recaptcha-response]