Blaty stołowe od hierarchii po równość

blaty stołowe
Współczesne blaty stołowe z drewna kojarzą się nam z różnymi realizacjami. Mamy przecież i tradycyjny stół w jadalni, wokół którego skupia się życie rodzinne. W większych pomieszczeniach spotkamy rozwiązania typu wyspa kuchenna. W chwilach relaksu natomiast korzystamy ze stolika kawowego, a gdy sytuacja wymaga namysłu, siadamy za biurkiem. Blat drewniany w takiej najprostszej definicji nazywany jest płytą roboczą. Umieszcza się na nim różne przedmioty lub wprost przeznaczony jest do pracy. Gdyby przejrzeć pierwsze historyczne relacje, okaże się, że od samego początku stół był albo kamienny albo drewniany. Na początku, co oczywiste, służył do jedzenia ale również do gier. Przez wieki sposób wykonania blatów stołowych ewoluował wraz z nogami lub filarami, na których opierała się płaska konstrukcja.

Skontaktuj się z nami

Gepetto jest doświadczoną firmą, która specjalizuje się w produkcji blatów stołowych z drewna. Stawiamy również na popularne blaty HPL, półki z drewna, schody, czy płyty meblowe. Z nami znajdziesz odpowiednie rozwiązanie do domu, ogródka, biura, czy w miejscach użyteczności publicznej, takiej jak szkoły i przedszkola. Stawiamy na ekologiczne rozwiązania, przyjazne środowisku.  Skontaktuj się z nami drogą telefoniczną: 577 675 131 lub 575 675 131 oraz drogą mailową – biuro@gepetto.com.pl. Chętnie doradzimy, pomożemy i wskażemy na optymalne rozwiązania.

Blaty stołowe od hierarchii po równość

Odwołując się do historii, warto wspomnieć, że blaty stołowe ustępowały w pewnym okresie krzesłom i skrzyniom, w których przechowywano odzież. Na królewskich dworach prostokątne, podłużne drewniane blaty wzmacniały hierarchiczny przekaz. Najważniejsza osoba siedziała w centralnym miejscu, najczęściej przy krótszej części blatu, a pozostali w zależności od ich rangi i znaczenia – wzdłuż dłuższych boków. Nie przypadkiem wprowadzono więc do obiegu okrągłe stoły, które miały za cel podkreślać bardziej demokratyczny charakter osób, które przy nich siadały. Co wszyscy doskonale znają z najnowszej historii Polski. Okrągły stół, czyli w rzeczy samej okrągły blat był symbolem porozumienia i wypracowanego kompromisu.

Blaty stołowe – powrót do naturalnych materiałów

Blaty stołowe w najnowszej historii zdecydowanie różnią się od tego, co proponowały wieki poprzednie. Przede wszystkim zaczęto używać niestandardowych materiałów. Drewno nadal jest jednym z głównych składników, ale pojawiły się również laminaty, płyty obłogowane, plastik itp. Ale i na tym historia się nie kończy. Od dłuższego czasu wraz z pojawieniem się w debacie publicznej tematów, związanych z ekologią, nastąpił zdecydowany powrót do naturalnych materiałów. Dzięki temu blaty stołowe z drewna okazują się dzisiaj jednym z bardziej postulowanych rozwiązań. Przy okazji kładzie się nacisk na to, by samo drewno pozyskiwać z odpowiednich źródeł, np. z lasów, gdzie dominuje zrównoważona gospodarka.

Dodaj komentarz

You have to agree to the comment policy.

Skontaktuj się z nami

Jeśli poszukują Państwo wysokiej jakości produktów drewnianych zapraszamy do naszej stolarni. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu osobistego, mailowego lub telefonicznego. Będzie nam bardzo miło, jeśli wybiorą Państwo nasze usługi.

Stolarnia i biuro
Miasto

ul. Ogrodowa 17 05-420 Józefów Warszawa

Formularz kontaktowy

Imię

Email

Temat

Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie oraz powiązanych. Zgoda jest dobrowolna natomiast wymagana w celu otrzymania odpowiedzi. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Szczegółowe informację na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności
[anr_nocaptcha g-recaptcha-response]