Blaty AV, łączone na mikrowczepy

Blaty AV swoją nazwę biorą od rodzaju klejenia. W poprzednim wpisie zwracaliśmy uwagę na blaty z litego drewna. Tym razem zajmiemy się inną metodą, zwaną Avangard (AV). Wyróżnia się ona tym, że drewno łączone jest na mikrowczepy. I jeżeli forma litego drewna sprowadza się do łączeń na szerokości, to w systemie AV mamy łączenia na długości i szerokości.  W ten sposób powstaje charakterystyczna mozaika, widoczna na większym materiale, na przykład na blacie. Co osiągamy dzięki tej metodzie? Przede wszystkim większą odporność. Tak przygotowany blat lepiej reaguje na wilgotność i zmianę temperatury. Nie pęcznieje ani nie wypacza się. Tak przygotowany blat może być zamontowany w każdym pomieszczeniu. Natomiast to, na co warto zwrócić uwagę, to fakt, że w tym rozwiązaniu zdecydowanie lepiej sprawdza się w trudnych warunkach, na przykład w łazience.

Blaty AV – łączenie na długości i szerokości

Blaty AV składają się z lamelek, łączonych, jak pisaliśmy wyżej na długości i szerokości. Ten rodzaj klejenia znajdziemy w wielu innych rozwiązaniach. Nie są one typowe jedynie dla blatów. Sam rodzaj połączenia, czyli mikrowczepy jest szeroko wykorzystywany w meblarstwie, ale również w stolarce budowlanej i budownictwie. Zasadniczo ich celem jest stworzenie z krótszych odcinków większego, dłuższego produktu. Mikrowczepy w budownictwie pozwalają osiągnąć dowolnej długości bele konstrukcyjne. Spotkamy się z tym rozwiązaniem na przykład przy tworzeniu więźby dachowej. Korzysta się z tego rozwiązania, ponieważ gwarantują one większą wytrzymałość, co wydaje się zresztą logiczne.

Blaty AV – czyli niezawodna technika

Blaty AV to również bardzo korzystne rozwiązanie ze względu na celowość wykorzystania drewna. Mówiąc pół żartem, pół serio, rodzaje klejonek, pozwalają wykorzystać każdy pień. Deski z niego pocięte na długość można dzięki zaawansowanej technologii łączyć, tworząc między innymi blaty. Nie trzeba w ten sposób czekać aż drzewo osiągnie w obwodzie odpowiednie parametry. W ten sposób można by odprawiać Klientów z kwitkiem, tłumacząc, że trzeba cierpliwości, bo drzewo nie rośnie na drożdżach. Jednym słowem jest to technika, która do pewnego stopnia przysłużyła się tak stolarniom, jak i odbiorcom jej produktów.

Zapraszamy do kontaktu

W ofercie Gepetto mamy, jak wspominaliśmy wyżej, wybór blatów klejonych w systemie lite drewno oraz AV. Zachęcamy Państwa do kontaktu z nami. Chętnie doradzimy, a nasi specjaliści wskażą najlepsze rozwiązania. Można się z nami kontaktować drogą telefoniczną: 577 675 131 lub 575 675 131 oraz drogą mailową – biuro@gepetto.com.pl

Dodaj komentarz

You have to agree to the comment policy.

Skontaktuj się z nami

Jeśli poszukują Państwo wysokiej jakości produktów drewnianych zapraszamy do naszej stolarni. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu osobistego, mailowego lub telefonicznego. Będzie nam bardzo miło, jeśli wybiorą Państwo nasze usługi.

Stolarnia i biuro
Miasto

ul. Ogrodowa 17 05-420 Józefów Warszawa

Formularz kontaktowy

Imię

Email

Temat

Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie oraz powiązanych. Zgoda jest dobrowolna natomiast wymagana w celu otrzymania odpowiedzi. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Szczegółowe informację na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności