Blat drewniany z jesionu, czyli bogate usłojenie

blat drewniany z jesionu
Blat drewniany z jesionu jest ciekawą propozycją w ofercie każdej stolarni. Przede wszystkim dlatego, że właściwości jesionu (wytrzymałość, trwałość, twardość i bogate usłojenie) porównuje się do dębu. Jest sklasyfikowany w tej samej grupie twardości, co wspomniany dąb, buk, czy mahoń. Jeżeli interesuje nas solidny, drewniany blat na wymiar, a przy tym tańszy od dębu, to jesion będzie tutaj idealną propozycją. Z drugiej strony – ciemną odmianę jesionu uważa się za znacznie wytrzymalszą od dębu. Z interesującego nas gatunku powstają nie tylko blaty drewniane, ale również schody, meble, poręcze, czy podłogi. Już sam fakt, że jesion dożywa blisko 300 lat, świadczy  o jego nieprzeciętnych parametrach.

Blat drewniany z jesionu w kontrastowych barwach

Blat drewniany z jesionu jest chętnie stosowany w stolarstwie również ze względu na budowę anatomiczną drewna. Owszem pod względem estetycznym nie dorównuje dębowi (stąd prawdopodobnie niższa cena), ale jego kontrastowe barwy oraz wyraźnie zaznaczone słoje, odpowiadają za jego popularność. Należy wiedzieć, że drewno jesionu najlepiej sprawdza się w suchych warunkach. Zmienna wilgotność ma szkodliwy wpływ na drewno, ale i na to znaleziono sposób. Otóż przy specjalnej obróbce (wędzenie amoniakiem) zwiększa się odporność jesionu na wilgoć do tego stopnia, że zyskują na tym wszystkie jego właściwości. Nie tylko, że aż o 40% wzrasta jego twardość i wytrzymałość, to jeszcze pod względem estetyki zyskuje ciemniejsze zabarwienie, a słoje są zdecydowanie bardziej zaznaczone.

Blat drewniany z jesionu i jego fizyczne właściwości

Blat drewniany z jesionu w naturalnej barwie przybiera kolor od kremowobiałego do jasnobrązowego. Ze względu na swoje właściwości sprawdzi się jako blat kuchenny. Szczególnie jego fizyczne cechy będą tutaj ogromną zaletą, jeżeli pomieszczenie to służy nam do przygotowywania codziennych posiłków. Jeżeli nie, blat z drewna będzie się na pewno dobrze prezentował, ocieplał pomieszczenie i wprowadzał charakterystyczną dla tego surowca atmosferę ciepła i naturalności. W Gepetto oferujemy blaty z różnych gatunków drewna. Dla rozeznania się w naszej ofercie przygotowaliśmy specjalny kreator, który ułatwia podjęcie decyzji co do rozmiarów, gatunku, form klejenie, czy ilości warstw impregnatu.

Skontaktuj się z nami

Firma Gepetto specjalizuje się w produkcji blatów drewnianych. W naszej ofercie znaleźć można również blaty obłogowane, laminowane czy z popularnej płyty PHL. Zamówić można u nas również drewniane schody, płyty meblowe, parapety, jak również półki drewniane. Zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania. Można się z nami kontaktować drogą telefoniczną: 577 675 131 lub 575 675 131 oraz drogą mailową – biuro@gepetto.com.pl

Dodaj komentarz

You have to agree to the comment policy.

Skontaktuj się z nami

Jeśli poszukują Państwo wysokiej jakości produktów drewnianych zapraszamy do naszej stolarni. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu osobistego, mailowego lub telefonicznego. Będzie nam bardzo miło, jeśli wybiorą Państwo nasze usługi.

Stolarnia i biuro
Miasto

ul. Ogrodowa 17 05-420 Józefów Warszawa

Formularz kontaktowy

Imię

Email

Temat

Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie oraz powiązanych. Zgoda jest dobrowolna natomiast wymagana w celu otrzymania odpowiedzi. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Szczegółowe informację na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności
[anr_nocaptcha g-recaptcha-response]