Atrakcyjny blat obłogowany

Jeżeli w najbliższym czasie planujecie zakup blatu do kuchni, łazienki lub w inne miejsce, to mamy dla Was dobrą wiadomość. W Gepetto obok blatów laminowanych, drewnianych oraz HPL oferujemy również atrakcyjny blat obłogowany. Ich zaletą jest na pewno cena, która skusi zapewne niejedną osobę. Jednocześnie są one solidne, warstwowe i nawiązują do wiekowej tradycji okleinowania mebli. Sięga ona czasów starożytnego Egiptu, a w Europie przyjęła się na dobre około XVII wieku. Warto wiedzieć, że na starym kontynencie znana była już w średniowieczu i miała ozdobny charakter. W meblarstwie rozpowszechniła się wraz z rozwojem technologii obróbki drewna. Możliwość uzyskania cienkiego arkusza drewna spopularyzowało to rozwiązanie.

Atrakcyjny blat obłogowany, czyli szlachetna naturalność

Atrakcyjny blat obłogowany wybierany jest przez Klientów z różnych powodów. Nie tylko cenowych. Brany jest pod uwagę na przykład wtedy, gdy względy konstrukcyjne wymagają od nas lżejszego blatu. Zyskujemy wtedy zewnętrzną warstwę ze szlachetnego gatunku drewna o określonej grubości. W środku natomiast blat wypełniony jest drewnianą klejonką. To jej obecność warunkuje cenę blatu. Może ona przybrać charakter płyty stolarskiej, osb, wiórowej, sklejki, czy mdf. Wszystko w tym zakresie zależy od zakładu stolarskiego i preferowanych tam rozwiązań. Niemniej każde z nich spełni swoje zadanie. To znaczy, że w efekcie blat będzie miał odpowiednią stabilność. Jeżeli uznamy, że będzie on intensywnie użytkowany, warto pomyśleć wtedy o odpowiednim zabezpieczeniu. Mamy tutaj na myśli warstwy lakieru, oleju, czy wosku. Znaczenie będzie miała również grubość obłogu.

Skontaktuj się z Gepetto

Specjalizujemy się w produkcji blatów drewnianych. Atrakcyjne blaty obłogowane należą do jednej z wielu naszych propozycji. Ponadto wykonujemy inne produkty, jak schody drewniane, półki drewniane, parapety, płyty meblowe itp. Szukamy wraz z naszymi Klientami najlepszych rozwiązań. Do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie. Na naszej stronie znajdziecie Państwo wiele przykładów rozwiązań, które mają charakter tradycyjny, jak również innowacyjny. Skontaktuj się z nami drogą telefoniczną: 577 675 131 lub 575 675 131 oraz drogą mailową – biuro@gepetto.com.pl.

Atrakcyjny blat obłogowany, czyli panujące trendy

Atrakcyjny blat obłogowany wykorzystywano na przestrzeni wieków  zgodnie z panującymi trendami. We wczesnej fazie stosowano obłóg dębowy, orzechowy, ale także gruszowy, wiśniowy, czy czereśniowy. Za każdym razem stosowano lekkie barwienie na czarno lub brązowo. Wraz z kolejnymi epokami wierzchnia warstwa blatu wykonywana była naprzemiennie z wymienionych gatunków drewna. W drugiej połowie XX wieku zastąpiono obłóg materiałami syntetycznymi. Obecnie mamy do czynienia z wyraźnym odwrotem od sztucznych materiałów. Tym samym naturalny obłóg wrócił do łask i ponownie urzeka swoim wyjątkowym wyglądem.

Dodaj komentarz

You have to agree to the comment policy.

Skontaktuj się z nami

Jeśli poszukują Państwo wysokiej jakości produktów drewnianych zapraszamy do naszej stolarni. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu osobistego, mailowego lub telefonicznego. Będzie nam bardzo miło, jeśli wybiorą Państwo nasze usługi.

Stolarnia i biuro
Miasto

ul. Ogrodowa 17 05-420 Józefów Warszawa

Formularz kontaktowy

Imię

Email

Temat

Wiadomość

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie oraz powiązanych. Zgoda jest dobrowolna natomiast wymagana w celu otrzymania odpowiedzi. Mam prawo cofnąć zgodę w każdym czasie (dane przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody). Szczegółowe informację na temat przetwarzania danych znajdziesz w Polityce Prywatności
[anr_nocaptcha g-recaptcha-response]